איך לוודא שחופשת הלידה לא תדפוק לך את הפנסיה והביטוח?

עודכן ב: 29 אוק 2019

ידוע שחופשת הלידה היא תקופה משמעותית בחייה של כל אישה. לצד לילות ללא שינה והתמודדות עם האמהות החדשה, את גם לוקחת צעד אחורה מהשגרה ונהנית מזמן איכות עם התינוק שלך.

נכתבו אינסוף ספרים, מאמרים, כתבות ומחקרים על חופשת הלידה והמשמעות שלה. אחד הנושאים הפחות מדוברים - אבל הכי חשובים - הוא נושא הריסק בחופשת הלידה.

נשים רבות מאריכות את חופשת הלידה שלהן לשישה חודשים ומעלה, ולא דואגות להקדיש כמה דקות ולהסדיר את הביטוח הפנסיוני שלהן.


הסדר ריסק, זה ריסקי?

הסדר ריסק הוא הסדר שמאפשר לך לשמור על הזכויות שלך בקרן הפנסיה, כלומר על הביטוח ודמי הניהול המעולים שהשגת בעזרת ההדרכות שלנו. במילים פשוטות, את מפסיקה באופן זמני להפריש לפנסיה שלך, אבל משלמת כל חודש סכום סמלי כדי לשמור על הכיסוי הביטוחי. הסדר ריסק מוגבל בזמן ואפשר להפעיל אותו עד לעשרים וארבעה חודשים ולא יותר מהתקופה האחרונה הרציפה בה הפקדת לפנסיה.


למה כל כך חשוב לשמור על רצף הביטוח?

פגיעה ברצף הביטוח כתוצאה מאי הפקדות לקרן הפנסיה שלך עשויה לגרום לך לאבד מרכיבים מזכויות הביטוח ששילמת עליהן עד כה. ביטוח עבור אבדן כושר עבודה עשוי להיפגע ואף ביטוח שארים במקרה של מוות עשוי להיפגע, הקרן הפנסיונית עשויה להפוך ללא פעילה ודמי הניהול שאת משלמת לקרן עשויים לעלות.


איך אני מפעילה הסדר ריסק?

מתקשרת לסוכן הביטוח שלך ואומרת לו שאת בחופשת לידה מוארכת ורוצה להפעיל ריסק. הוא כבר ייקח את זה מכאן - את לא צריכה לדאוג לכלום חוץ מאשר לוודא שהוא באמת עשה את זה אחרי שדיברתם.

אם אין לך סוכן ביטוח, את יכולה ליצור קשר ישירות עם החברה שמנהלת לך את קרן הפנסיה.


מתי את צריכה להיות עם יד על הדופק?

ודאי דרך האתר של החברה המנהלת את קרן הפנסיה שלך, שהמעסיק אכן מעביר לך את ההפקדות אחת לחודש. אם המעסיק לא מעביר במועד החודשי, אלא מחכה שתחזרי לעבוד כדי להפריש את כל הסכום בבת אחת, את עלולה לאבד את הרצף הביטוחי שלך. זאת מכיוון שחופשת הלידה שלך ארוכה מתקופת אכשרה של חברת הביטוח, שהיא חמישה חודשים רציפים.


אז איך לוודא שחופשת הלידה לא דופקת לך את הפנסיה והביטוח?

אם את רוצה לעשות רק את המינימום -

לוודא מול המעסיק שהוא מפקיד במועד החודשי לפנסיה ולא ממתין עד לחזרתך לעבודה. את יכולה לוודא את זה כבר בחודש הראשון על ידי כניסה לאתר הפנסיה שלך ולעקוב אחר ההפקדות.

אם חופשת הלידה נמשכת מעל ל-5 חודשים, צרי קשר עם שירות הלקוחות של קרן הפנסיה שלך או עם הסוכן הפנסיוני שלך כדי להפעיל ריסק.

אם את רוצה להגדיל ראש -

אם מכל סיבה שהיא המעסיק לא מפקיד לך כל חודש לקרן הפנסיה, את יכולה להפקיד בעצמך בחודשים האלו את אותו הסכום שהיה מופקד לך על ידו. כך תוכלי לשמור על סכום החיסכון שאת צוברת בקרן וגם לשמור על הכיסוי הביטוחי שלך.

את יכולה להפריש בעצמך כסף בחודשים אחרי שהמעסיק הפסיק להפריש לך, על ידי הוראת קבע. גם פה תוכלי להסדיר זאת מול הסוכן הפנסיוני או שירות הלקוחות של קרן הפנסיה שלך בקלות.**האמור אינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות ההשקעה או החיסכון בכל מוצר ואינו מהווה תחליף לייעוץ אישי הניתן בכפוף לדין, המתחשב בצרכים והנתונים הייחודיים של כל אדם.

**האמור אינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות ההשקעה או החיסכון בכל מוצר ואינו מהווה תחליף לייעוץ אישי הניתן בכפוף לדין, המתחשב בצרכים והנתונים הייחודיים של כל אדם.

  • Facebook
  • Instagram

בואי נהיה חברות